Линда Зечири се класира за четвъртфиналите на международния турнир по бадминтон с награден фонд 15 хиляди долара в София, който се провежда в залата на НСА "Васил Левски". Номер 3 в схемата Зечири се наложи над Соня Олару (Румъния) с 21:12, 21:13 за 30 минути. Следващата й съперничка е германката Фабиене Депрец.

Четвъртата поставена Петя Неделчева отпадна във втория кръг след загуба от Шивани Гаде (Индия) с 18:21, 12:21 за 32 минути. Неделчева игра два мача на смесени двойки и два на сингъл жени днес и натрупаната умора си каза думата в последния двубой срещу индийката. Тя постигна две победи и две загуби.

По-късно тази вечер са срещите от втория кръг на двойки жени и двойки мъже. При мъжките дуети има три български двойки.

На двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева са номер 1 в схемата и почиват в първия кръг. Във втория сестрите ще играят срещу рускините Евгения Димова и Наталия Рогова.