Смесената щафетата на Норвегия на 2 по 6 км за жени и 2 по 7,5 км за мъже спечели първата титла за страната на световното първенство по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Марте Олсбу, Тирил Екхоф, Йоханес Тингес Бьо и Ветле Кристиансен изминаха трасето за 1:17.41.4 минути и завоюваха четвърта световната титла в историята за Норвегия в тази дисциплина след 7 допълнителни патрона и нито една грешка при стрелбата.

Защитаващият титлата си тим на Германия остана втори. Ванеса Хинц, Денизе Херман, Арнд Пайфер и Бенедикт Дол останаха на 13.1 секунди след победителите с 9 допълнителни патрона и без наказателна обиколка. Двукратната олимпийска шампионка Лаура Далмайер пропусна състезанието заради леко вирусно заболяване и беше заменена от Денизе Херман.

Бронзовото отличие е за Италия в състав Лиза Витоци, Доротея Вирер, Лукас Хофер и Доминик Виндиш. Италианците финишираха на 1:09.6 минута след Норвегия с 14 допълнителни патрона и без наказателна обиколка. Топ 6 в класирането допълниха Русия, Швеция и Чехия, а олимпийският шампион от Пьонгчанг 2018 Франция, с голямата звезда Мартен Фуркад в състава си, завърши на осмо място с изоставане от 2:41.2 минути, 15 допълнителни патрона и без наказателен рунд.

Щафетата на България остана на 21-о място от 26 отбора. Даниела Кадева, Емилия Йорданова, Красимир Анев и Владимир Илиев бяха затворени след третия пост и Владимир Илиев въобще не стартира. Кадева и Йорданова направиха наказателни обиколки, а всички използваха общо 12 допълнителни патрона при стрелбата си.

Утре световното първенство по биатлон продължава със спринта на 7.5 км при жените.