Унгарският Ференцварош победи датския Есберг с 30:29 в полуфинален мач на Шампионската лига по хандбал за жени след драматичен обрат. Двубоят се игра пред 20 022 зрители в „MVM Dome“ в Будапеща. Това е рекорд за най-посетен женски хандбален мач. До момента първото място се държеше от финала на световното първенство в през 2013 г., когато Бразилия победи Сърбия с 22:20 пред 19 467 зрители в Белград

Ференцварош изоставаше с 13:17 след първото полувреме. В началото на втората част авансът на Есберг нарасна до 18:13, но последва силно представяне на унгарския тим, който успя да изравни за 21:21. Последва преследване в резултата между двата отбора и в последната секунда резултатът беше 29:29. Тогава Емили Бьолк вкара победния гол за Ференцварош с последното хвърляне в двубоя.

На финала „зелените“ ще играят с норвежкия Кристиансанд (двукратен победител в Шампионската лига), който победи другия унгарски участник във финалната четворка Дьор с 37:35. Унгарките и тук бяха близо до обрат, след като на почивката изоставаха с 18:23, но класата на норвежкия тим в крайна сметка си каза думата.