България загуби категорично с 25:40 (14:18) от Фарьорските острови в последния си втори мач от група "А" на шампионата на Европейската хандбална федерация за юноши до 19 години във Варна.

България допусна поражение с 18:33 (10:18) от Чехия в първата си среща снощи. Чехия и Фарьорски острови, които се оказват първите два отбора, продължават на полуфиналите. Единственият въпрос е кой от двата отбора ще бъде първи и кой втори. Така нашите момчета ще играят за 5-7 място в два кръга с отборите от другата група.

Днес имаше равновесие донякъде преди почивката, като нашите изостанаха още в началото, но разликата от 4 гола се запази. През второто полувреме при 21:17 и 22:18, както и при 24:21 българите опитаха да се противопоставят.

Елиас Елифсен вкара 8 гола за Фарьорите, Боги Хансен и Паули Митун добавиха по 5. За нашия отбор Божидар Симеонов се отличи с 6, Николай Генов и Михаел Иванов останаха с по 5.