Световният шампион по плуване на 25 км в открити води Петър Стойчев зае трето място в анкетата за Спортист на Балканите. Българският плувец през тази година спечели за 11-и пореден път Световната купа по плувен маратон.

Първо място в анкетата, организирана от БТА, зае сръбският тенисист Новак Джокович, който през 2011 г. спечели титлите от Аустралиън Оупън, “Уимбълдън” и Ю Ес Оупън. След Ноле се нареди хърватският скиор Ивица Костелич, триумфирал в генералното класиране на Световната купа.

Другият българин, намерил място в Топ 10, е Кубрат Пулев. Кобрата стана първият роден боксьор със световна титла в тежката категория при професионалистите. Точки в анкетата получиха и Матей Казийски (волейбол), Елис Гури (борба), Станка Златева (борба) и Калина Стефанова (самбо).

ТОП 10 НА СПОРТИСТИТЕ НА БАЛКАНИТЕ ЗА 2011 Г.