Петя Борисова спечели два медала във финалите на отделните уреди на международния турнир по художествена гимнастика „София Къп“ при жените, който се провежда в "Арена Армеец“ и съпътства Световната купа. Възпитаничката на Николай Боев стигна до среброто във финала на лента с оценка от 17.150 точки и до бронза в този на бухалки, който раздели с американката Хедър Чан с оценки от по 17.200 точки.

По-рано Борисова зае петото място в многобоя.

Три златни отличия - на бухалки (18.250 точки), на лента (17.350 точки) и на топка ( 18.300 точки) взе рускинята Карина Кузнецова. Първа на обръч с 17.600 точки е американката Алия Прото. Изпускане на уреда в края на съчетанието лиши Петя Борисова от отличие и в този финал, където завърши с четвърта оценка - 16.500 точки.

При жените Алена Лобачева е шеста във финала с топка (16.100 точки ) и седма в този на бухалки (15.900 точки). Ася Иванова завърши на седмо място на лента (15.650 точки ) и е на осмо на обръч (15.800 точки).

Първият тим на България завърши на четвърто място в отборното класиране на международния турнир по художествена гимнастика за девойки "София Къп", който се провежда преди Световната купа. Йоана Николова и Полина Иванова събраха сбор от 96.100 точки след своите изпълнения. Николова ще играе на финалите на всичките четири уреда, които са по-късно тази вечер. Вчера тя си осигури класиране на въже и обръч, а днес на топка и бухалки, след като получи оценки съответно от 16.100 точки и 15.850 точки. Иванова получи 16.050 точки на топка и 14.650 точки на бухалки. Тя ще участва извън класирането на финалите.

Отборът на Русия в състав Алина Ермолова, Алиса Саркисян и Полина Шматко спечели титлата със сбор от 99.550 точки. На второ място е Израел с 97.500 точки, а на трето - Италия с 96.950 точки. В топ 6 са още Армения с 95.150 точки и Азербайджан с 93.600 точки.

България участва с 10 гимнастички при девойките, които са разделени в четири отбора. Във втория тим са Галатея Герова и Елизабет Йовчева, в третия - Теодора Александрова, Биляна Писова и Мариета Иванова, а в четвъртия - Марина Иванова, Лъчезара Пекова и Мадлен Сергеева.

Вторият състав събра 93.250 точки, четвъртият 92.250 точки, а третият 91.500 точки. В турнира при девойките участват 59 гимнастички, които са разделени в 28 отбора. За финалите се класират най-добрите осем на всеки уред, но по една от държава. Финалите при жените и при девойките ще завършват около 20.00 часа тази вечер.