Най-добрата българска състезателка по бадминтон Петя Неделчева се класира за осминафиналите на сингъл и на двойки на турнира в Одензе, Дания с награден фонд 200 000 долара.

На двойки Неделчева и Анастасия Руских от Русия, които са номер 3 в схемата, победиха в първия кръг представителките на домакините Мария Хелсбол и Ане Скелбак с 2 :1 (19:21, 21:14, 21:17) гейма в оспорван мач за 53 минути.

На сингъл Неделчева се наложи над поставената под номер три в схемата китайка с френски паспорт Хунян Пи с 2:0 (21:18, 21:13) гейма за 40 минути и днес излиза срещу Кристина Лудикова (Чехия).

Другата българка Линда Зечири победи в първия кръг Мишел Кит Чан от Нова Зеландия с 2:1 (21:19, 20:22, 21:19) гейма и днес играе с номер 1 в схемата Ихан Ван от Китай./БЛИЦ