Вълшебната хандбална приказка за Катар продължава. Тимът на емирството се класира за финала на Световното първенство, след като победи Полша с 31:29 в драматичен полуфинал в препълнената зала „Лусайл“ в Доха.

Домакините направи пълен обрат, след като дълго време губеха в резултата. Още на почивката обаче резултатът стана 16:13 за Катар, а през второто полувреме те установиха тотално надмощие е заслужено ликуваха след последния съдийски сигнал. Над всички за пореден път отново беше непробиваемият Даниел Шарич. Босненският страж сякаш отново беше омагьосал врататата си и спаси невероятни положения. Колегата му на отсрещната врата Славомир Шмал пък спаси дузпа в решителен миг от мача при резултата 14:17. При една бърза контраатака Алла Хасаб се разписа за 19:14 и интригата приключи.

Въпреки отличните изяви на полските звезди Михал Журечки, който вкара 10 гола и Юрчевич (5), положението стана необратимо. С решителни намеси се отличиха Камаладин Малаш (6 гола) и кубинецът Рафаел Капоте (6), Жарко Маркович (5).

От официалната ложа сблъсъкът изгледа на живо Негово превъзходителство емирът на Катар Тамим бин Хамад ал Тани. В неделя в сблъсък за златните медали домакините ще се изправят срещу победителя от другия полуфинал между Испания- Франция.

Селекционерът на катарския национален отбор Валеро Ривера е на крачка от нещо велико – две поредни световни титли с два различни отбора. През 2013 г. специалистът триумфира с родната си Испания.