Евгения Медведева няма да участва на Световното първенство по фигурно пързаляне в Милано, което стартира на 19 март. Руската звезда има лекарска препоръка да почива, пише Красивата страна на спорта. Тя е последната шампионка, която се оттегли от състезанието и така всички победители от 2017 година няма да защитават титлите си.

Според информация от руската федерация, лекарите са препоръчали на олимпйската медалистка да почива от 4 до 8 седмици, за да не се наложи операция на крака, който контузи в Гран при. Като резерва в руския тим влиза Станислава Константинова, която миналата седмица завърши 4-а на Световното за девойки в София.

Преди дни от Милано се отказаха и шампионите при спортните двойки Венджин Сю и Кон Хан (Китай) заради стрес фрактура. Юзуру Ханиу (Япония) също получи лекарска забрана да участва, а победителите при танците на лед Теса Въртю и Скот Моър (Канада) обявиха, че няма да статират още след като победиха на Олимпиадата.