САЩ спечели с 4:2 срещу Норвегия в мач от група "Б" на Световното първенство по хокей на лед, което се провежда във Финландия.

Райън Хартман и Матю Болди бяха точни в полза на американците още преди средата на първия период, но Андреас Мартинес върна едно попадение за норвежците в самото начало на втората част, но скоро след това Бен Мейерс възстанови двата гола аванс за САЩ.

Даниел Роксет се разписа за Норвегия, но Шон Фарел оформи крайното 4:2 само 40 секунди преди края на двубоя.

САЩ завършва на четвърто място в групата с актив от 13 точки и на четвъртфиналите ще играе срещу Швейцария.

В група "А" Словакия разгроми със 7:1 Дания. Томаш Татар реализира два гола в първата третина, а Павол Регенда също се отличи с две попадения.

Йоахим Бличфелд в последната част отбеляза почетния гол за скандинавците.

Мислав Росандик, Симон Немец и Юроай Слафковски също бяха точни в полза на победителите.

Словакия е на четвърта позиция в крайното класиране в група "А" и в елиминациите ще играе срещу Швеция или домакина Финландия.

По-късно днес Франция ще играе срещу Канада, докато финландците се изправят срещу Чехия.