Сашо Николов спечели международния открит турнир по шахмат "Мемориал Бендерев" с награден фонд 2 хиляди лева. Състезанието, се проведе в курортното селище Рударци край Перник, а в него участваха 68 състезатели. Надпреварата се проведе в седем кръга по швейцарската система, като Николов събра 6,0 точки и заработи 300 лева от наградния фонд. На второ място се класира Велислав Куков с 5,5 точки, а трети се нареди Павел Димитров също с 5,5 точки.

Турнирът беше посветен на 100-годишния юбилей от рождението на инж. Юрий Бендерев, организатор на състезателния шахмат в Перник. Бендерев е участник в 8 финали на държавните шампионати за мъже, шахматен журналист, теоретик и организатор. Призът за най-добре класирала се жена спечели Емилия Златанова.