Акани Симбине спечели изненадващо на 100 метра на турнира по лека атлетика Диамантена лига в Лондон. Представителят на Южна Африка измина дистанцията за 9.93 секунди, регистрирайки най-добро постижение за сезона. Акани изпревари Зарнал Хюз от Великобритания, който изостана на 0.02 секунди след победителя. Бившият световен шампион Йоан Блейк (Ямайка) се нареди трети, на 0.04 секунди след африканеца.

Олимпийската шампионка Илейн Томпсън се поздрави с успеха на 200 метра, финиширайки за 22.13 секунди. Втора завърши Мари-Жозе Та Лу (Кот д'Ивоар). Нейното време е 22.36 секунди, а на трето място е британката Бет Добин с време 22.50 секунди, което е нейното най-добро лично постижение. Лора Мюир доминира в бягането на 1500 метра за 3.58.25 минути. Първа на 100 метра с препятствия е Даниъл Уилямс от Ямайка. Тя завърши за 12.32 секунди, а американките Ниа Али и Куин Клей се наредиха съответно втора и трета в крайното класиране в дисциплината.

На 5000 метра Хагос Гебрхивет финишира на първа позиция за 13.01:86 минути, показвайки по-добра форма от европейския шампион Джакъб Ингебригстен (Норвегия). На 400 метра с препятствия победата също е за Норвегия. Карстен Вархолм е първи с 47.12 секунди пред турчина Ясмани Копело (48.93 секунди). В неделя предстои втората част от турнира по лека атлетика Диамантена лига в Лондон.