Габриела и Стефани Стоеви спечелиха титлата на силния турнир по бадминтон в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 75 хиляди долара.

На финала българките се наложиха над №3 в схемата Емили Лефел и Ан Тран (Франция) с 21:16, 21:9 и ги победиха за четвърти път тази година. Европейските шампионки взеха шестия си трофей за сезона без да загубят нито един гейм.

"Играхме тактически правилно и сме щастливи, че спечелихме финала. Гордея се със сестра ми, която беше с контузия, но даде всичко от себе си", каза Габриела Стоева пред БНР след мача.

Последното участие на Стоеви за сезона е на заключителния турнир на най-добрите в света HSBC BWF World Tour Finals 2018, който ще се проведе от 12 до 16 декември в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара.