Шампионът от редовния сезон на НХЛ Ню Йорк Рейнджърс започна с домакинска загуба участието си във финалния плейоф на Източната Конференция. „Рейнджърите“ претърпяха тежко поражение с 0:3 от Флорида Пантърс. Това е първият мач от началото на елиминациите, в който нюйоркчани не успяват да отбележат гол.

Брейди Ткачък откри резултата за Флорида 3:34 минути преди края на първата третина, а 1:21 минути преди финалната сирена на мача асистира за попадението на Сам Бенет на празна врата за крайното 3:0. Малко преди попадението на Бенет и Картър Върхейг успя да се разпише за „пантерите“.

Руският страж на Флорида Пантърс Сергей Бобровски отрази всичките 23 удара към вратата си. Неговият сънародник Игор Шестьоркин, който защитаваше рамката на Ню Йорк Рейнджърс, завърши с 25 спасявания.

Вторият мач от финалния плейоф на Източната Конференция на НХЛ ще се изиграе в Ню Йорк на 25 май (събота) от 3:00 часа рано сутринта българско време.