Хандбалистките на Етър-64 станаха за шести пореден път шампионки на Българлия при жените, като победиха Бъки и в третия финален мач. Този път „виолетовите“ надделяха в Габрово в оспорван двубой с 24:22, като почти през цялото време водеха в резултата.

Както и в последния двубой, треньорът на Етър-64 Йонка Генчева заложи на основния състав – Д. Николова, Зоя Стефанова, Д. Коцева, Зорн. Стефанова, Маги Дончева, Ст. Димитрова и Д. Кръстева, като след почивката влезе и М. Павлова. Първите минути бяха за Бъки, който поведе с 2:0 с попадения на Лидия Ковачева, пишат колегите от sport-vt.com. Габровската хегемония обаче беше дотук – Коцева изравни за 2:2, домакините вкараха за 3:2, но Кръстева изравни и оттук до края на мача етърки бяха водещия резултата отбор. Въпреки това напрежението си каза думата и срещата вървеше гол за гол, като чак в 20-ата минута „болярките” поведоха с 3 гола – 7:10, а до почивката увеличиха преднината си на 8:12.

В началото на второто полувреме съперникът наниза 6 попадения срещу 3 и се стигна до 14:15, а интригата си оставаше. Бъки вкара в ход познатата си твърде агресивна игра, а съдийската двойка братя Руйкови от Петрич все по-често започна да дава рамо на домакините. Неотсъдени крачки, пресилени изгонвания за етърки, спорни 7-метрови наказателни удари позволиха на габровския тим да поддържа минимално изоставане в резултата.

В 45-ата минута се стигна и до 17:17, когато Етър-64 окончателно взе нещата в свои ръце и след серия красиви атаки поведе с 20:24. Драмата дойде минута преди края, когато Бъки намали до 22:24, Зоя Стефанова пресилено получи червен картон, а домакините имаха право на дузпа. Деси Николова обаче спаси удара, а до края резултатът остана непроменен.

Купата на шампиона и златните медали бяха връчени от президента на клуба и член на УС на федерацията Атанас Атанасов, а президентът на БФХ Росица Бакърджиева връчи двете индивидуални награди, които също станаха притежание на етърки – Зоя Стефанова бе обявена за най-полезен състезател на първенството, а Деси Николова – за най-добър вратар.

Съставът на шампионките от Етър-64: Десислава Николова, Зоя Стефанова 5, Даниела Коцева 6, Зорница Стефанова, Десислава Кръстева 1, Мадлена Дончева 3, Станислава Димитрова 6, Мирела Павлова 2. В първенството своя принос дадоха още Габриела Николова, Кристина Стефанова, Първолета Димова, Петя Кръстева, Габриела Янкова, Дария Събева.