Най-добрата българска състезателка Силвия Митева се класира четвърта в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Митева ще играе и на четирите финала на отделните уреди, въпреки че днес направи грешки на бухалки и ленти. Българката е с втора оценка на топка - 28,250 точки.

Втората българка Мария Матева е 16-а в класирането. Победителка в многобоя стана Дария Кондакова (Русия), след нея останаха Алина Максименко (Украйна) и Яна Луконина (Русия).

При ансамблите титлата в многобоя спечели Италия, пред Беларус и Украйна. В състезанието участваха 46 индивидуални гимнастички. Супервайзер на ФИГ на турнира е президентът на БФХГ Мария Гигова. Утре състезанието завършва с финалите на отделните уреди./БЛИЦ