Рускинята Евгения Канаева стана световна шампионка по художествена гимнастика в многобоя със 116,250 точки. Така 20-годишната състезателка спечели втора световна титла. Носителка на сребърен медал е друга руска гимнастичка - Даря Кондакова, която събра 113,825 точки. Мелитина Станюта (Беларус) спечели бронзовия медал в многобоя със 110,350 точки.

Българката Силвия Митева е на шесто място в многобоя 108,350 точки. Митева бе на шесто място още след първите два уреда и в крайна сметка завърши на това място в крайното класиране в многобоя.

"Много съм щастлива. Шестото място на Силвия Митева е изключителен успех, поистигнат при направо изключителна конкуренция. Силвия е единствената гимнастичка сред тези от бившия Съветски съюз - Русия, Украйна и Беларус. А рускините бяха наистина великолепни, но това само засилва радостта ми от прекрасната й игра", заяви след състезанието старши треньорката на националния отбор Илиана Раева.