Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева стартира с пето място в многобоя на турнира Гран При в руската столица Москва. Това е първо състезание за Митева в олимпийската 2012 година. Преди нея в класирането се наредиха четири рускини. Митева събра сбор от 109.725 точки като получи оценки 27.300 точки на обръч, 27.025 точки на топка, 27.850 точки на бухалки и 27.550 точки на лента. Българката се класира за четирите финала днес, като в тях по регламент имат право да участват само по две гимнастички от държава.

Победителка в квалификацията за Гран При е Дария Кондакова със 114.750 точки, пред олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева със 114.200 точки, Дария Дмитриева със 112.800 точки и Александра Меркулова със 111.050 точки.

В същия турнир в отборното състезание при девойките България в състав Радина Филипова и Женина Трашлиева зае четвърто място със сбор от 94.200 точки, а победител е Русия със 105.625 точки./БЛИЦ