Българският национален отбор за младежи до 20 години се класира за полуфиналите на световното първенство в Дивизия III, което се провежда в Истанбул. Нашият тим, воден от Дерек Айслер, на четвъртфиналите победи Нова Зеландия с 6:2 (3:1, 1:0, 2:1).

Никола Чальов се отличи с два гола и една асистенция за успеха. И Антани Тодоров се разписа два пъти. Александър Станимир добави едно попадение и едно голово подаване. Стефан Пиротски също се записа сред голмайсторите. Мартин Райнов направи две асистенции, а вратарят Калоян Стоянов завърши с 35 спасявания (94,59%).

Джейкъб Кери блесна с гол и асистенция за Нова Зеландия. Леон Кигли също се разписа, а стражът Тимъти Кери отрази 24 удара (92,3%).

На полуфиналите България ще се изправи срещу Австралия, която на четвъртфиналите разби ЮАР с 28:0 (5:0, 11:0, 12:0). Битката за място на финала ще се играе на 1 февруари.