Милена Тодорова направи поредно невероятно състезание и завърши на 17-о място при жените в дисциплината 15 км на световното първенство по биатлон в италианския зимен център Антхолц. Българката допусна 2 грешки в стрелбата и финишира на 2:34.3 минути след шампионката Доротея Вирер (на снимката), която е една от горещите красавици на зимните спортове.

Това е трето класиране на Тодорова в първите 30 на шампионата на планетата в Италия. Така 22-годишната българка, която се нареди 18-а в преследването, се класира за масовия старт в неделя.

Още две българки участваха в състезанието. Даниела Кадева е на 36-о място с две пропуснати мишени и изоставане от 4:16.7 минути, а Дафинка Коева е 65-а с четири грешки и пасив от 6:39.7 минути.

Носителката на Световната купа за миналия сезон Вирер спечели втора титла пред родна публика след преследването на 10 км преди два дни. Италианката измина трасето за 43:07.7 минути с две пропуснати мишени при четирите си стрелби. Вирер завоюва общо трета световна титла в кариерата си след златото в масовия старт от Йостерсунд 2019. Италианката стана петата биатлонистка в историята, която печели индивидуалната дисциплина и преследването в рамките на едно световно първенство след Лаура Далмайер (Германия), Тора Бергер (Норвегия), Елена Зубрилова (Украйна) и Магдалена Форсберг (Швеция).

Втора само на 2.2 секунди с една пропусната мишена в последната си стрелба се класира германката Ванеса Хинц. Трета завърши световната шампионка в спринта от Антхолц Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) на 15.8 секунди с две грешки в стрелбата. За норвежката това е четвърти медал от шампионата, след като тя взе златото със смесената щафета и в спринта, както и бронз в преследването.

Олимпийската шампионка и защитаваща титлата си от Йостерсунд 2019 Хана Йоберг остана четвърта с две грешки и пасив от 38.7 секунди. Така шведката спечели малкия кристален глобус в индивидуалната дисциплина. Тя събра 128 точки след всичките три старта за сезона. На второ място е световната шампионка в дисциплината Доротея Вирер със 114 точки, а трета е Жюстин Бреза (Франция) със 112 точки.

В генералното класиране след 16 от общо 24 старта за сезона води Доротея Вирер (Италия) с 665 точки, пред Тирил Екхоф (Норвегия) с 571 точки и Хана Йоберг (Швеция) с 565 точки. Милена Тодорова е 53-а с 63 точки, а Даниела Кадева е 88-а с 5 точки.