Европейските шампионки от 2018 година Стефани Стоева и Габриела Стоева са на крачка от нова титла на Стария континент. Българките се класираха за финала на двойки на европейското първенство по бадминтон в украинската столица Киев.

Сестри  Стоеви са са номер 1 в основната схема, а на полуфиналите елиминираха третите поставени Майкел Фруергаард и Сара Тигесенот Дания с 21:16, 21:10 за 44 минути игра.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

В първия гейм българките отстъпваха с 11:13, но направиха серия от 7:0 за 18:13 и до края нямаха проблеми, печелейки частта с 21:16. Те доминираха изцяло във втория гейм, поведоха с 15:6 и след 21:10 спечелиха мача.

В спор за втората си европейска титла Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят утре срещу победителките от срещата между поставените под номер 2 Клоуи Бърч и Лорън Смит от Англия и четвъртите в схемата Селена Пик и Черил Сейнен от Нидерландия, която е по-късно тази вечер.