Боксьорът от националния ни отбор и европейски вицешампион в категория до 91 килограма от Москва 2010 Тервел Пулев стана носител на Купа "Странджа". Състезанието се проведе днес в Пазарджик. Пулев победи с 3:1 точки кубинеца Еунике на финала. Тервел започна спокойно мача, като в първия рунд поведе с една точка, а във втория запази преднината си. В третата част българският боксьор показа класа и записа още една точка в актива си, налагайки се с 3:1. Край ринга бе по-големият брат на Тервел - Кубрат Пулев, който вече се състезава на професионалния ринг.

В останалите срещи Александър Александров, в категория до 52 килограма, надделя с 2:0 точки над друг представител на Куба – Робейси Рамирес Карзана. В оспорван двубой Айрин Исметов се наложи над английския национал Мартин Уърд, а същото направи и Николай Коев, който при дебюта си в категория до 64 килограма спечели срещу Олександър Кличко. Единствената загуба при мъжете във финалния ден на турнира претърпя Мариян Момчев (кат. 75 килограма), който отстъпи на Антъни Огого.

При жените и в трите категории нашите момичета победиха - Стойка Петрова (51 кг), Деница Елисеева (60 кг) и Десислава Лазарова (75 кг)./БЛИЦ