Турнир по карате за Национална купа за юноши и девойки старша възраст се проведе в Ловеч. На него сенсей Петър Магеранов, който е и шеф на федерацията по карате, закри надпреварата с лекция по случай дена на християнското семейство. Турнирът се проведе с участието на 32 каратеки от двете страни на Балкана в местната Спортна зала. Победител при юношите в катедо 60 кг стана Георги Лотеров от "Тракия" (Пд), а в кат. до 65 кг - неговият съотборник Илиян Христов. При девойките до 60 кг пък победи Ралица Андреева от Сандански.

Преди да напуснат залата Магеранов напомни на състезатели и зрители думите, че според православното разбиране "бракът и семейството са радост и дар - място, където християните преобразяват тленния живот в живот в Христос, егоистичните си желания - в отношения на жертвена любов и общение дори и отвъд смъртта. Така семейството се преобразява в единство и образ на вечния живот и съществува като непрестанно богослужение."/Гергана Димитрова, БЛИЦ