Шведът Себастиан Самуелсон спечели спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в зимния център Йостерсунд в родината си, изпреварвайки норвежците Вестле Шастад Кристиансен и Йоханес Тингес Бьо.

Самуелсон не допусна грешка при двете си стрелби и измина трасето за 22:33.5 минути. Останалите на почетната стълбичка Кристиансен и Бьо също завършиха с 10 от 10 на огневия рубеж, но отстъпиха на шведа със ски бягането.

Владимир Илиев финишира на 34-о място на 1:36.9 минути от победителя, след като допусна една грешка при стрелбата от легнал. Другите българи останаха по-назад. Благой Тодев завърши 73-и с една грешка, Антон Синапов направи два пропуска и финишира 85-и, а Димитър Герджиков остана на 103-о място с 3 пропуска от стрелбата.

Следващият старт за българските биатлонисти е отново в шведския зимен център Йостерсунд идния четвъртък (2 декември).