Преследването на 12.5 километра при мъжете беше последното състезание от Световната купа за българските биатлонисти през този сезон. И тримата ни състезатели, които се намират в Тюмен (Русия) имаха право да участва в днешната надпревара. Владимир Илиев зае най-предна позиция от нашите момчета. Биатлонистът от Троян сбърка седем пъти при четирите си посещения на рубежа и финишира на 40-ата позиция. Илиев пребори Красимир Анев, който завърши непосредствено след него - на 41-ото място. Така едната точка отиде в актива на първия.

Антон Синапов сбърка седем пъти и остана 55-ти в крайното класиране.

Утре ще се проведат и масовите стартове при мъжете и дамите, които ще преминат без българско участие.

За родните биатлонисти предстои държавното първенство, което ще се проведе от 28 март до 1 април в Банско.