Впечатляващ обрат беляза първия мач от полуфиналната серия на Западната Конференция на НХЛ между Ванкувър Канъкс и Едмънтън Ойлърс. Домакините от Ванкувър наваксаха три гола пасив, за да стигнат до успеха с 5:4. Само три минути преди края на втората третина Едмънтън водеше с 4:1.

Конър Гарланд вкара победния гол за Канъкс 5:34 минути преди края на мача, след като рамките на пет минути отборът му реализира три попадения. Дакота Джошуа завърши срещата с гол и две асистенции. По едно попадение и едно голово подаване се отличиха Елиас Линдхолм и Никита Задоров. Джей Ти Милър също се разписа, а Артурс Силовс отрази 14 удара.

Зак Хайман вкара два гола за Едмънтън. Коуди Сиси и Матиас Екхолм също се разписаха. Леон Драйзайтъл и Раян Нъджънт-Хопкинс направиха по две асистенции, а Стюърт Скинър направи 19 спасявания. Вторият мач от серията е на 11 май във Ванкувър.

В другия мач от плейофите, игран през изминалата нощ Флорида Пантърс разби Бостън Бруинс с 6:1 и изравни на 1:1 резултата в плейофния полуфинал на Източната Конференция. Александър Барков блесна с два гола и две асистенции за успеха.

Брендън Монтур завърши с едно попадение и две голови подавания. Густав Форслинг, Еету Луостаринен и Стив Лоренц също се разписаха, а Сам Райнхард направи четири асистенции. Сергей Бобровски отрази 14 удара.

Чарли Койл реализира единственото попадение за Бостън. „Мечките“, които завършиха с най-добри показатели през редовния сезон, смениха титулярния си вратар Джереми Суейман в началото на третия период. Той направи 19 спасявания. Резервата Линус Улмарк доигра мача и за 18:32 минути допусна два гола от десет удара.