Канадският страж Тристан Джари стана първият вратар в историята на Питсбърг Пингуинс, вкарал гол в мач от НХЛ. Той реализира четвъртото попадение за тима си при успеха с 4:2 като гост на Тампа Бей Лайтнинг. 28-годишният канадец беше точен на празна врата, тъй като „светкавиците“ бяха извадили от игра Андрей Василевски в опит да изравнят за 3:3 с числено предимство от полеви играчи.

Попадението на Джари е 17-ото в историята на НХЛ, реализирано от вратар. 15 от тези попадения са в редовния сезон и две в плейофите. За последно страж се разписа в мач от Лигата на 25 февруари тази година, когато шведът Линус Улмарк прати шайбата във вратата на Ванкувър Канъкс при победата на Бостън Бруинс с 3:1.

Тампа Бей вкара два безответни гола през първата третина. Точни бяха Стивън Стамкос и Танър Жано. И за двете попадения асистенции направи Никита Кучеров. Питсбърг заличи пасива си през втората част, когато Сидни Кросби и Дрю О`Конър вкараха по едно попадение. Джеф Картър осъществи обрата в резултата само 2:49 минути след началото на последната третина, а след това Джари се разписа 1:08 минути преди края на мача.