Година Спортист Спорт
1958 Ваня Войнова баскетбол
1959 Лютви Ахмедов борба, свободен и класически стил
1960 Димитър Добрев борба, класически стил
1961 Димитър Хлебаров лека атлетика, овчарски скок
1962 Еньо Вълчев борба, свободен стил
1963 Продан Гарджев борба, свободен стил
1964 Боян Радев борба, класически стил
1965 Георги Аспарухов  футбол
1966 Продан Гарджев борба, свободен стил
1967 Боян Радев борба, класически стил
1968 Боян Радев борба, класически стил
1969 Михаил Желев лека атлетика, бягане 3000 метра
1970 Петър Киров борба, класически стил
1971 Петър Киров борба, класически стил
1972 Йордан Биков вдигане на тежести
1973 Неделчо Колев вдигане на тежести
1974 Лиляна Томова лека атлетика
1975 Валентин Христов вдигане на тежести
1976 Иванка Христова лека атлетика, хвърляне на гюле
1977 Тотка Петрова лека атлетика, бягане на 800 и 1500 м
1978 Здравка Йорданова/Светла Оцетова академично гребане
1979 Александър Томов борба, класически стил
1980 Любомир Любенов кану-каяк
1981 Янко Русев вдигане на тежести
1982 Благой Благоев вдигане на тежести
1983 Васил Етрополски фехтовка, сабя
1984 Людмила Андонова-Жечева лека атлетика, скок височина
1985 Стефка Костадинова лека атлетика, скок височина
1986 Йорданка Донкова и Асен Златев

лека атлетика, бягане с препятствия 100 м
вдигане на тежести

1987 Стефка Костадинова и Христо Марков лека атлетика, скок височина
лека атлетика, троен скок
1988 Таня Богомилова и Христо Марков плуване, бруст
лека атлетика, троен скок 
1989 Весела Лечева и Валентин Йорданов спортна стрелба
борба, свободен  стил
1990 Стефан Ботев вдигане на тежести
1991 Серафим Тодоров бокс
1992 Николай Бухалов кану-каяк
1993 Серафим Тодоров бокс
1994 Христо Стоичков футбол
1995 Стефка Костадинова лека атлетика, скок височина
1996 Стефка Костадинова лека атлетика, скок височина
1997 Йото Йотов вдигане на тежести
1998 Екатерина Дафовска биатлон
1999 Гълъбин Боевски вдигане на тежести
2000 Тереза Маринова лека атлетика, троен скок
2001 Йордан Йовчев спортна гимнастика
2002 Румяна Нейкова гребане
2003 Йордан Йовчев спортна гимнастика
2004 Мария Гроздева спортна стрелба
2005 Веселин Топалов шахмат
2006 Албена Денкова/Максим Стависки фигурно пързаляне
2007 Станка Златева борба
2008 Румяна Нейкова гребане
2009 Детелин Далаклиев бокс
2010 Станка Златева борба
2011  Станка Златева борба 
2012 Кубрат Пулев бокс
2013 Иво Ангелов борба
2014 Григор Димитров тенис
2015 Габриела Петрова лека атлетика, троен скок
2016 Мирела Демирева  лека атлетика, висок скок
2017 Григор Димитров тенис
2018 Тайбе Юсеин борба
2019 Владимир Илиев биатлон
2020 Цветана Пиронкова тенис
2021 Ивет Горанова карате