ПИТСБЪРГ ПИНГУИНС – Калгари Флеймс 4:3 след прод.
(2:2, 1:1, 0:0, 1:0)
* Джъстин Шулц получи пас от Фил Кесъл и прати шайбата в празната врата 2:36 минути преди края на продължението (ситуацията на снимката), за да донесе победата на „пингвините“. Евгени Малкин вкара 37-ия си гол за сезона и направи една асистенция. Крис Литанг и Чад Рууедъл също се разписаха за Питсбърг. Тристан Джари направи 35 спасявания, а Пингуинс се доближи да една точка от Вашингтон Кепитълс, който е лидер в Дивизия Метрополитън. Марк Джордано, Микаел Баклунд и Трой Брауър вкараха за Калгари. Джон Гилис отрази 28 удари към вратата на „пламъците“, които загубиха за четвърти пореден път.

БЪФАЛО СЕЙБЪРС – Торонто Мейпъл Лийфс 5:3
(2:1, 2:1, 1:1)
* Раян О'Райли и Земгус Гиргенсонс се разписаха в рамките на 2:05 минути през втората третина, а Бъфало нанесе четвъртата поредна загуба на Торонто. Сам Райнхарт, Джейсън Поминвил и Йохан Ларсон също бяха точни за „сабите“. Расмус Ристолайнен направи две асистенции, а Чад Джонсън направи 38 спасявания. Лео Комаров завърши с два гола за Торонто, а Мич Мартър също беше точен за Мейпъл Лийфс. Фредерик Андерсен отрази 19 удара към вратата на „кленовите листа“.

Далас Старс – ОТАВА СЕНАТЪРС 2:3 след прод.
(1:0, 0:1, 1:1, 0:1)
* Ерик Карлсон вкара 2:19 минути преди края на продължението и донесе победата на Отава. Майк Хофман и Мат Дюшен също бяха точни за „сенаторите“, а Крейг Андерсън направи 31 спасявания. Тайлър Сегин реализира и двата гола за Далас. Старс останаха без титулярния си вратар Бен Бишоп, който напусна мача през първата третина заради контузия в долната част на тялото. Резервата Кари Лехтонен отрази 15 удара до края на срещата.

ЕДМЪНТЪН ОЙЛЪРС – Аризона Койотис 4:3 след прод.
(3:1, 0:0, 0:2, 1:0)
* Оскар Клефбом вкара за първи път от 34 мача и донесе победата на Едмънтън. Той се разписа 50 секунди след началото на продължението. Джуджай Хайра, Милан Лучич и Йесе Пулюярви също бяха точни за Ойлърс, който прекрати серията си от три поредни загуби. Кем Талбът направи 32 спасявания за „нефтодобивниците“. Джейсън Димърс, Кристиан Дворак и Никлас Хялмарсон се разписаха за „койотите“, които спряха поредицата си от две победи. Дарси Кемпър отрази 32 удара към вратата на Аризона.

ВАНКУВЪР КАНЪКС – Ню Йорк Айлъндърс 4:3 след прод.
(0:1, 2:1, 1:1, 1:0)
* Гол на Брендън Лийпсик 2:47 минути преди края на продължението донесе победата на Ванкувър, който спря серията си от три поредни загуби. Това беше второто попадение на Лийпсик в мача, а той добави и една асистенция към актива си. Джейк Виртанен се разписа един път и направи едно голово подаване, а Дарън Арчибалд беше точен от дузпа. Вратарят на Канъкс Якоб Маркстрьом направи 31 спасявания. Джон Таварес завърши с гол и асистенция за Айлъндърс, който записа седма поредна загуба. Джош Бейли и Джордън Ебъли също се разписаха за нюйоркчани, а Матю Барзал направи две асистенции. Вратарят Ярослав Халак отрази 18 удара.