Еди Пенев спечели златен медал на финала на земя на Световната купа по спортна гимнастика, която се провежда във Варна. Живеещият и трениращ в САЩ българин изпълни страхотно съчетанието си, за което получи най-високата оценка от 14.366 точки.

Негови подгласници станаха Ботонд Молнар (Унгария) с 13.833 точки и Емил Ахмeджанов (Казахстан) с 13.800 точки.

Фаворитът за първото място, бронзовият олимпийски медалист от Игрите в Токио 2020 на прескок Артур Давтян остана без отличие. Той получи за изпълнението си оценка от 13.366 точки, която му отреди шестата позиция.

До края на деня остават още четири финала без българското участие - халки и кон с гривни при мъжете и смесена успоредка и прескок при жените.

Утре България ще има седем финалисти. На прескок за отличията ще се борят Димитър Димитров и Божидар Златанов, на висилка Еди Пенев и Йордан Александров и на успоредка Йордан Александров и Божидар Златанов. При жените с домакинска квота на финала на греда ще стартира Никол Стоименова.