Италианските звезди на женските алпийски ски Надя и Елена Фанкини взеха решение да прекратят кариерите си. Те са планирали да направят това след последното състезание за Световната купа в Кортина д`Ампецо, но пандемията от коронавирус е провалила плановете им.

„Започнах да се състезавам заедно с Елена и сега двете заедно се сбогуваме със спорта. Не е лесно да се сбогуваш със състезанията, но като спортисти сме наясно, че в един момент този миг ще настъпи“, призна 33-годишната Надя.

Надя Фанкини има две победи в Световната купа, а от световни първенства в алпийските ски е спечелила един сребърен и един бронзов медали.

С една година по-възрастната Елена има сребро от световно първенство, както и четири подиума за световната купа. Всичките й успехи са в спускането. Тя не се е състезавала от 2018 г., когато претърпя операция заради раково заболяване. След това опита да се върне на пистата, но по време на тренировка счупи крак.