Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 на "Стамфорд Бридж" и спечелиха само по точка в дербито от 26-ия кръг на английската Висшата лига. "Червените дяволи" се отдалечиха на 12 точки от лидера Манчестър Сити, а "сините" останаха пети и на точка зад четвъртия Уест Хям.

Мениджърът на домакините Томас Тухел бе направил три промени от победата с 1:0 срещу Атлетико (Мадрид) в първи 1/8-финал от Шампионската лига през седмицата. Бен Чилуел играе вместо Маркос Алонсо като ляв краен защитник, а Н'Голо Канте е титуляр за сметка на Жоржиньо. Мейсън Маунт е оставен на пейката, а Хаким Зиеш е в стартовата единайсеторка.

В тима на гостите Оле Гунар Солскяер бе направил пет промени от срещата с Реал Сосиедад (0:0) от 1/16-финалките на Лига Европа в четвъртък. Давид Де Хеа се завърна на вратата, а титуряр бе и капитанът Хари Магуайър. Люк Шоу, Скот Мактоминей и Маркъс Рашфорд също започнаха, а на резервната скамейка останаха Дийн Хендерсън, Ерик Байи, Алекс Телеш, Немяна Матич и Антони Марсиал.

През първата част съперниците действаха предпазливо и нямаше кой знае колко интересни положения пред двете врати.В 14-ата минута Маркъс Рашфорд шутира от свободен удар, но вратарят на домакините Едуар Менди боксира и топката срещна ръката на Калъм Хъдсън-Одой. След преглеждане на ситуацията с ВАР съдията Стюърт Атуел прецени, че няма умисъл в действията на халфа и играта продължи.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

След половин час игра Оливие Жиру получи добра възможност да обстрелва вратата на Давид де Хеа, но прати топката над напречната греда. Шест минути по-късно "сините" организираха страхотна атака, завършила с центриране на Хъдсън-Одой към Жиру, който се размина с топката.

В началото на втората част Де Хеа отрази удар на Хаким Зиеш, който навлезе на скорост в наказателното поле. Лека полека гостите се разиграха и след час игра можеха да поведат. Мейсън Грийнууд получи добро подаване на ръба на наказателното поле и шутира към вратата, но неточно Секунди по-късно се наложи стражът Менди да се намесва след мощен удар на Скот МакТоминей. Челси отвърна с контрааака, завършила с удар на Мейсън Маунт, който бе блокиран.

В 68-ата минута Фред проби в противниковата половина и нанесе удар от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата на домакините. До края на мача темпото на игра спадна и нито един от двата тима не успя да застраши сериозно противниковата рвта. В края Рийс Джеймс центрира в наказателното поле, но Тимо Вернер се размина с топката.

След равенството Манчестър Юнайтед остана втори с 50 точки и вече на 12 от лидера Манчестър Сити, а Челси не успя да се върне в топ 4 и заема пета позиция с 44 точки и една по-малко от Уест Хям.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД  0:0

Челси: 16. Едуард Менди, 2. Антонио Рюдигер, 4. Андреас Кристенсен, 28. Сесар Аспиликуета (к), 7. Н'Голо Канте, 17. Матео Ковачич, 20. Калъм Хъдсън-Одой (46 - 24. Рийс Джеймс), 21. Бен Чиуел, 18. Оливие Жиру (65 - 10. Кристиан Пулишич), 19. Мейсън Маунт, 22. Хаким Зиеш (78 - 11. Тимо Вернер)
Мениджър: Томас Тухел

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 2. Виктор Линдельоф, 5. Хари Магуайър (к), 23. Люк Шоу, 29. Аарън Уан-Бисака, 11. Мейсън Грийнууд (79 - 9. Антони Марсиал), 17. Фред, 18. Бруно Фернандеш, 21. Даниел Джеймс, 39. Скот МакТоминей, 10. Маркъс Рашфорд
Мениджър: Оле Гунар Солскяер

Съдия: Стюърт Атуел
Стадион: "Стамфорд Бридж", Лондон
Жълти картони: Бен Чилуел (Челси); Хари Магуайър и Фред (Манчестър Юнайтед)