Лестър прегази Манчестър Сити с 5:2 като гост в среща от третия кръг на английската Висша лига. За последно Сити допусна пет гола преди 17 години при загубата с 1:5 от Арсенал през 2003 година. Поражението е рекордно и за мениджъра на домакините Хосеп Гуардиола в цялата му кариера досега.

Рияд Марез откри рано-рано още в 4-ата минута за гостите, а Джейми Варди изравни в 37-ата от дузпа. "Лисиците" нанесоха двоен удар между 54-ата и 58-ата минута, когато Варди оформи хеттрика си след асистенция на Кастан и още едно попадение от дузпа (3:1).

Джеймс Мадисън направи резултата срамен за Сити и Гуардиола в 77-ата минута (4:1), а в 84-ата Нейтън Ейк намали за 4:2 с още един почетен гол за "гражданите". Головата фиеста обаче продължи и в 87-ата минута Юри Тилеманс оформи крайното 5:2 с третата дузпа за Лестър в мача.

"Лисиците" са на върха в класирането с 3 победи от три мача и 12:4 голова разлика, докато борещият се за титлата през миналия сезон Манчестър Сити остана 13-и с 3 точки и мач по-малко.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 3 КРЪГ

26 септември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Брайтън - Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Неал Мопе (40-дузпа), 1:1 Люис Дънк (43-автогол), 1:2 Маркъс Рашфорд (55), 2:2 Соли Марч (90+4), 2:3 Бруно Фернандеш (90+10-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Кристъл Палас - Евертън 1:2
0:1 Доминик Калвърт-Люин (10), 1:1 Шейку Куяте (26), 1:2 Ричарлисон (40-дузпа)

26 септември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Уест Бромич - Челси 3:3
1:0 Калъм Робинсън (4), 2:0 Калъм Робинсън (25), 3:0 Кайл Бартли (27), 3:1 Мейсън Маунт (55), 3:2 Калъм Хъдсън-Одой (70), 3:3 Тами Ейбрахам (90+3)

Тотнъм - Нюкасъл 1:1
1:0 Лукас Моура (25), 1:1 Калъм Уилсън (90+7-дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Манчестър Сити - Лестър 2:5
1:0 Рияд Марез (4), 1:1 Джейми Варди (37 дузпа), 1:2 Джейми Варди (54), 1:3 Джейми Варди (58 дузпа), 1:4 Джеймс Мадисън (77), 2:4 Нейтън Ейк (84), 2:5 Юри Тилеманс (88 дузпа)

27 септември 2020 г. (неделя), 21:00 часа