Елитните Уест Хям, Шефилд Юнайтед и Брайтън се класираха за 1/8-финалите на Купата на Англия след домакински победи над третодивизионни тимове.

Уест Хям разби у дома Донкастър с 4:0 и продължи напред за ФА Къп. Пабло Форналс (2) и Андрий Ярмоленко (32) дадоха комфортен аванс на „чуковете“, а Анди Бътлър си вкара автогол в 53-ата минута. Оладапо Офалаян (78) пък оформи крайния резултат. Така лондонският тим очаква победителя от голямото дерби между Манчестър Юнайтед и Ливърпул в следващия пети кръг и ще гостува на някой от тези грандове.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Шефилд Юнайтед също продължи в следващия пети кръг, след като победи гостуващия Плимут с 2:1. Крис Башам (39) и Били Шарп (47) реализираха попаденията за успеха на „остриетата“. Панутче Камара (75) върна надеждите на гостите, но силите им стигнаха само за този гол. На 1/8-финалите Шефилд Юнайтед ще се изправи срещу Бристол Сити, елиминирал Милуол слд 3:0 като гост.

Брайтън пък надви у дома играещият също в Лига 1 Блекпул с 2:1. Иф Бисума (27) даде аванс на „чайките“, а Гари Мадин (45+1) изравни. През втората част Стивън Алзате (58) донесе успеха на домакините, които в следващия кръг ще се изправят срещу победителя от мача между Брентфорд и Лестър.