Уулвърхемптън завърши 1:1 на свой терен със Саутхемптън в последния мач от деветия кръг на английската Висша лига.

През първата част нямаше попадения, а след почивката Тио Уолкът (58) изведе „светците“ напред в резултата, възползвайки се от асистенция на Че Адамс. „Вълците“ обаче натиснаха и стигнаха до изравнителен гол чрез Педро Нето (75), а резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал.

След равенството Уулвс задмина Арсенал и Манчестър Юнайтед във временното класиране, като с 14 точки заема девета позиция точки пред „червените дяволи“. Саутхемптън остава пети със 17 точки.

По-рано през деня Бърнли излъга у дома Кристъл Палас и записа първата си победа от началото на сезона, а с 4 точки се измъкна от опасната зона и зае 17-о място. „Орлите“ от Лондон са десети с 13 точки.

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 9 КРЪГ

21 ноември 2020 г. (събота), 14:30 часа
Нюкасъл - Челси 0:2
0:1 Федерико Фернандес (10-автогол), 0:2 Тами Ейбрахам (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 17:00 часа
Астън Вила - Брайтън 1:2
0:1 Дани Уелбек (12), 1:1 Езри Конса (47), 1:2 Соломон Марч (56)

21 ноември 2020 г. (събота), 19:30 часа
Тотнъм - Манчестър Сити 2:0
1:0 Хьон-Мин Сон (5), 2:0 Джовани Ло Селсо (65)

21 ноември 2020 г. (събота), 22:00 часа
Манчестър Юнайтед - Уест Бромич 1:0
1:0 Бруно Фернандеш (56-дузпа)

22 ноември 2020 г. (неделя), 14:00 часа
Фулъм - Евертън 2:3
0:1 Доминик Калвърт-Люин (1), 1:1 Де Кордова Рейд (15), 1:2 Доминик Калвърт-Люин (29), 1:3 Абдулай Дукуре (35), 2:3 Рубен Лофтъс-Чийк (70)

22 ноември 2020 г. (неделя), 16:00 часа
Шефилд Юнайтед - Уест Хям 0:1
0:1 Себастиен Халер (56)

22 ноември 2020 г. (неделя), 18:30 часа
Лийдс - Арсенал 0:0

22 ноември 2020 г. (неделя), 21:15 часа
Ливърпул - Лестър 3:0
1:0 Джони Еванс (21-автогол), 2:0 Диого Жота (41), 3:0 Роберто Фирмино (86)