Саутхемптън победи Арсенал с 1:0 и се класира за осминафиналите на ФА Къп. Поражението на „артилеристите“, които спечелиха турнира през миналия сезон, означава, че най-старият трофей в клубния футбол ще има нов притежател.

Единственото попадение в мача падна в 24-ата минута, когато Габриел си отбеляза автогол след центриране на Кайл Уокър-Питърс. Това беше първият гол във вратата на Арсенал от 508 минути и първата загуба за тима на Микел Артета за последните седем мача.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

„Светците“ имаха възможност да удвоят аванса си, но диагоналният удар на Че Адамс беше спасен от Бернд Лено.

Арсенал не се представи силно в офанзивен план през първата част, но подобри представянето си през второто полувреме. Въпреки това единственото им положение за отбелязване беше спасяването на Фрейзър Фостър след удар на Еди Нкетиа.

На 1/8-финалите на ФА Къп Саутхемптън ще се изправи срещу Уулвърхемптън, който вчера победи Чорли с 1:0 като гост. Във вторник "светците" пък отново приемат Арсенал, но този път в мач от 20 кръг на Висшата лига.