Световният шампион Аржентина спечели предпоследната си контрола преди началото на Копа Америка (20 юни – 14 юли), записвайки успех с 1:0 над Еквадор.

Звездата на „гаучосите“ Лионел Меси започна двубоя на „Солджър Фийлд“ в Чикаго като резерва, а с капитанската лента беше Анхел ди Мария.

Именно Ди Мария стана автор на единствения гол в мача. Пет минути преди почивката Родриго де Паул намери на границата на наказателното поле Кристиан Ромеро. Той с брилянтен пас подаде на пробиващия отдясно Анхел ди Мария, който с прецизен удар прати топката в мрежата покрай плонжа на вратаря Ернан Галиндес и реализира 31-ото си попадение за Аржентина.

В 56-ата минута голмайсторът в мача отстъпи мястото си на Лионел Меси, който обаче не успя да поведе Аржентина до по-убедителна победа.

До началото на Копа Америка на „гаучосите“ предстои още една контрола. Тя е срещу Гватемала на 15 юни (събота) от 3:00 часа рано сутринта българско време. Аржентина е в група „А“ на Копа Америка, където има за съперници Перу, Чили и Канада.

Състав на Аржентина в мача: Е. Мартинес, Монтиел (86 – Мартинес Куарта), К. Ромеро, Лис. Мартинес, Акуня, Де Паул (86 - Паласиос), Паредес (78 – Н. Гонсалес), Ло Селсо, Ди Мария (56 - Меси), Алварес (78 - Кореа), Лаут. Мартинес (56 – Е. Фернандес)