Още в 6-ата минута на мача Меси се подигра с отбраната на Уругвай и след това вкара красив гол за 1:0. В 14-ата минута след многоходова комбинация другият нападател на Аржентина Серхио Агуеро също се разписа, за да удвои предната на своя тим. И след това попадение “гаучосите” продължиха да диктуват събитията на терена, но въпреки това допуснаха резултатът да бъде намелен до 2:1 в 40-ата минута, когато точен за гостите бе Лугано. След почивката Аржентина отново се втурна в атака да търси още голове, но този път Меси и Агуеро няма късмет в завършващата фаза и така резултатът се запази 2:1 до самия край на мача. С успеха си “гаучосите” вее имат актив от 16 точки и са второ място във временното класиране. Уругвай пък е на пета позиция с 12 точки. /БЛИЦ