Във втори пореден мач под ръководството на Хосеп Гуардиола “каталунците” не могат да спечелят трите точки, след като в първия кръг загубиха гастрола си на новака Нумансия с 0:1. Сега Барса направи пошло 1:1 у дома срещу Сантандер и феновете на “Ноу Камп” побързаха да извадят белите кърпички, искайки оставката на Гуардиола. Едва в 71-ата минута на “каталунците” вкараха за 1:0 след безапелационно изпълнена дузпа от аржентинеца Лионел Меси. Малко след това Тиери Анри изпусна много изгодна възможност да удвои преднината на Барса, след като вратарят на гостите Мартинес се намеси чудесно. В 77-ата минута преотстъпеният от Реал Мадрид на Сантандер Есекиел Гарай изпълни пряк свободен удар, след който Жонатан Перейра засече топката във вратата на Виктор Валдес за крайното 1:1. В заключителните минути, докато феновете на домакините развяваха белите кърпички, Меси и Иниеста пропуснаха нови добри възможности за гол. Голмайсторът на Сантандер Перейра пък пропусна не успя да се разпише сам срещу Валдес в последната минутра. След загубата Барселона е на незавидното 14-о място с актив от само 1 точка, докато Сантандер е на десето място в Примера дивисион с 2 точки.

Временният лидер в класирането след първия кръг Атлетико Мадрид пропусна да запише втора победа, след като не взе нито точка от гостуването си на Валядолид, загубено с 1:2. Още в 3-ата минута на този мач Дорадо откри за домакините, а Бараха в 28-ата минута удвои преднината им за 2:0. Преди това Валдолид бе останал и с човек по-малко на терена, след като Лопес получи втори жълт и съответно червен картон в 21-ата мнинута. Въпреки че играха полувреме и половина с човек повече “дюшекчиите” стигнаха само до почетно попадение на зетя на Марадона Серхио Агуеро, който оформи крайното 2:1 за Валдолид в 54-ата минута на тази среща. Атлетико остава лидер във временното класиране въпреки загубата с актив от 3 точки, колкото има и Валядолид, който заради головата си разлика обаче е на 10-о място. /БЛИЦ