Байерн спечели Суперкупата на Европа за втори път в историята си. Баварската машина победи Севиля с 2:1 след продължения в спора за трофея в унгарската столица Будапеща. Мачът на стадион "Пушкаш Арена" се игра пред публика, след като УЕФА позволи 30% от капацитета на съоръжението да бъде използван от феновете.

Андалусийци, които спечелиха Лига Европа за рекорден шести път, поведоха в резултата в 11-ата минута с гол от дузпа на Лукас Окампос. Победителят в Шампионската лига постигна обрат и ликува с трофея. В 34-ата точен за 1:1 беше Леон Горецка, а в 104-ата минута Хави Мартинес се превърна в герой за отбора на Ханзи Флик.

Байерн изпусна много положения в редовното време, а два гола му бяха отменени. Севиля обаче профука в последните минути преди продълженията златен шанс. Ел Несири излезе само срещу Нойер, но вместо да го прехвърли, би в него.

В продълженията баварците затвърдиха по-добрата си игра и ликуваха след попадението на Мартинес.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

До тази вечер Байерн имаше само една Суперкупа на Европа. Тя беше спечелена през сезон 2013/2014 под ръководството на Пеп Гуардиола - победа след дузпи срещу Челси. Севиля остава със Суперкупата от 2006/2007, когато начело бе Хуанде Рамос. Тогава андалусийци сразиха Барселона с 3:0.

БАЙЕРН - СЕВИЛЯ 2:1 след продължения
0:1 Лукас Окампос (13-дузпа), 1:1 Леон Горецка (34), 2:1 Хави Мартинес (104)

Байерн: Нойер, Зюле, Павар, Кимих, Гнабри, Левандовски, Сане (70-Толисо), Горецка (99-Алфонсо Дейвис), Ернандес (99-Мартинес), Мюлер, Алаба (112-Боатенг)

Севиля: Буну, Окампос, Сусо (73-Гудел), Жордан (94-Франко Васкес), Де Йонг (56-Ел Несири), Ракитич (56-Торес), Кунде, Хесус Навас, Ескудеро, Диего Карлос, Фернандо