Първото полувреме на мача бе изключително равностойно, но положенията пред двете врати бяха твърде малко и резултатът се запази 0:0 до почивката. През втората част класата на Леверкузен си каза думата и в 69-ата минута Ренато Аугусто изведе “аспирините” напред в резултата, отбелязвайки за 0:1. Това поуспокои възпитаниците на Бруно Лабадия, като те си помислиха, че са си свършили работата. Не така обаче мислеха домакините, които не се предадоха до последната минута на срещата. Именно в третата минута от даденото продължение се стигна до изравнително попадение, дело на Лютман, който вдигна трибуните на крака. Последваха две продължения от по 15 минути, в които двата отбора си отбелязаха по още един гол. В 97-ата минута трибуните в Оберхаузен изпаднаха в екстаз, след като Теранова отбеляза за 2:1 и сензацията в първия кръг за Купата на Германия бе на път да се случи. В 104-ата минута обаче гръцкият национал Теофанис Гекас възстанови статуквото за 2:2 след чудесен извеждащ пад на швейцареца Транкило Барнета. В 111-ата минута пък настроението по трибуните тотално бе помрачено, след като Хелмес вкара за 3:2 в полза на “аспирините” и ги класира за втория кръг на Купата на Германия. В момента се играе последната среща от първия кръг, като в нея шампионът Байерн Мюнхен води като гост на Рот Вайс Ерфурт с 2:1 на полувремето.