Шампионът Байерн прегази у дома Фортуна (Дюселдорф) с 5:0 в мач от 29-ия кръг на германската Бундеслига и направи поредна крачка към осма поредна и рекордна 30-а титла.

Датският защитник Матиас Йоргенсен си вкара автогол в 15-ата минута, а Бенжамен Павар (29) удвои преднината на домакините след асистенция на Йошуа Кимих. Още преди почивката разликата стана класическа, след като Роберт Левандовски (43) се разписа, възползвайки се от пас на Томас Мюлер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В началото на второто полувреме Левандовски (50) отново бе точен, този път след подаване на Серж Гнабри. Така той вече е вкарвал на всички клубове от настоящия състав на Бундеслигата. Левандосвки увеличи актива си на 43 попадения за сезона и изравни най-доброто постижение в кариерата си от сезон 2016/2017.

Скоро след това 19-годишният канадски талант Алфонсо Дейвис (52) реализира за 5:0, а баварците намалиха оборотите и до края на мача не отбелязаха други попадения.

След успеха си Байерн има 67 точки на върха и 10 повече от Борусия (Дортмунд), който утре гостува на Падерборн. Фортуна е на 16-а позиция с 27 точки.