Турция и Белгия завършиха 1:1 в среща от група 5 на квалификациите от зона Европа за Мондиал 2010 в ЮАР. Гостите от Белгия, водени от Рене Вандерейкен, поведоха в резултата след гол на намиращия се в прекрасна форма Уесли Сонк в 31-ата минута. След почивката домакините от Турция натиснаха своя противник и логично стигнаха до равенството в 75-ата минута, когато Емре бе точен от дузпа. В друг мач от група 5 Босна и Херцеговина разби със 7:0 тима на Естония, като хеттрик за домакините отбеляза Мисимович, а останалите вкараха Ибричич и Мислимович и на два пъти Дзеко. Испания пък не срещна никакви проблеми срещу Армения и победи с изразителното 4:0. Два гола за успеха на Европейския шампион вкара Давид Вия, докато останалите бяха дело на Сена и Капдевиля.
РЕЗУЛТАТИ ОТ ГРУПА 5:
Турция – Белгия 1:1
( 0:1 Сонк 31*, 1:1 Емре 74*)
Босна и Херцеговина – Естония 7:0
(1:0 Мисимович 25*, 2:0 Мисимович 29*, 3:0 Мисимович 57*, 4:0 Муслимович, 5:0 Дзеко 60*, 6:0 Дзеко 72*, 7:0 Ибричич)
Испания – Армения 4:0
(1:0 Капдевиля 8*, 2:0 Вия, 3:0 Вия 79*, 4;0 Сена 82*)