Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 от Ливърпул на “Анфилд” в дебюта на Митко Бербатов с екипа на “червените дяволи”. Поражението бе първо за Юнайтед на този стадион във Висшата лига от ноември 2001 година.

Първият мач за Бербо с фланелката на Манчестър започна блестящо и още в 3-ата минута той асистира на Карлос Тевес за 1:0 в полза на шампионите. След попадението обаче домакините играха много по-добре и пропуснаха куп положения. В 26-ата минута Едвин ван дер Сар допусна грешка и при центриране отби топката в краката на Уес Браун, който си вкара автогол. В 77-ата минута Дирк Кайт подаде на резервата Бабел, който оформи крайното 2:1 в полза на Ливърпул. В 90-ата минута защитникът на Юнайтед Неманя Видич получи втори жълт картон и съответно червен от съдията Хауърд Уеб./БЛИЦ

Проследете по-интересните моменти от дербито с БЛИЦ

Ливърпул - Манчестър Юнайтед 2:1

0:1 Тевес (3) , 1:1 Браун (26-авт), 2:1 Бабел (77)

1
- Начало на мача.
3 - ГОООЛ! 0:1 за Манчестър. Бербатов се пребори с Карагър, върна назад, където Тевес от точката за изпълнение на дузпа вкара за 0:1
6
- Пропуск на Дирк Кайт за Ливърпул, който стреля от воле, но вляво от вратата
12 - Грешка на Ван дер Саар и нов страхотен пропуск на Кайт, който прати топката в ръцете на вратаря
26 - ГОООЛ! за Ливърпул - 1:1. Автогол на Уес Браун. След удар отдалеч на играч на Ливърпул и рикошет в тялото на Евра Ван дер Саар излезе пресече топката и тя се удари в тялото на Браун за 1:1.
31
- Андерсон стреля неточно с левия крак
45 - Кайт шутира, но ударът му е спасен
53 - Пол Скоулс стреля извън границата на наказателното поле, но неточно
55 - Далечен удар на Кайт в ръцете на Ван дер Сар
59 - Лекарският екип на Манчестър оказва помощ на Димитър Бербатов, който има проблеми от средата на първата част
70 - Хубав удар на Райън Гигс бе избит от Рейна в корнер, от който не последва нищо интересно
77 - ГОООЛ! 2:1 за Ливърпул. Гигс сгреши, като позволи на Масчерано да му отнеме топката почти на аутлинията, след това Кайт подаде на Бабел, който не сгреши и вкара за 2:1