Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Болтън в среща от шестия кръг във Висшата лига на Англия. Димитър Бербатов бе титуляр и игра цял мач за домакините. В 60-ата минута Кристиано Роналдо се разписа от дузпа, което бе негов първи гол за новия сезон в шампионатен двубой. В 77-ата Уейн Рууни оформи крайното 2:0.

Бербатов бе близо до отбелязване на първото си попадение за "червените дяволи", но в 13-ата минута би с глава право в ръцете на Яскелайнен след добро центриране отдясно на Дарън Флетчър. Две минути по-късно силен удар на Тевес от границата на наказателното поле бе отбит от вратаря на гостите, но топката попадна в Парк Джи Сунг, който от малък ъгъл не успя да намери целта.

В 25-ата минута Кристиано Роналдо опита да вкара директно от пряк свободен удар, но Яскелайнен показа отличен рефлекс и изби удара му. Секунди след това Андерсон центрира от корнер, Видич засече топката с глава, но тя излезе в аут. В 37-ата минута Рио Фърдинанд нанесе силен удар от близко разстояние, но в аут. Секунди след това Роналдо отново обстрелва Яскелайнен, но той без проблем улови топката.

В 41-ата минута Муамба пропусна отлична възможност да даде аванс на Болтън. Играчът на гостите получи топката в наказателното поле на Юнайтед, но не успя да я промуши в мрежата на Ван дер Сар. До почивката така и не падна гол и двата отбора се прибраха в съблекалните при резултат 0:0.

Домакините започнаха бурно второто полувреме. В 48-ата минута удар на Кристиано Роналдо се отби в дясната греда на вратата на Болтън. В 59-ата минута Роналдо нахлу опасно в наказателното поле и след съприкосновение със Самуел падна на тревата, след което съдиятаРоб Стайлс отсъди дузпа за Манчестър Юнайтед.

ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - 1:0! Кристиано Роналдо бележи от бялата точка.

В 71-ата минута Сър Алекс извърши двойна смяна, но Димитър Бербатов остана на терена. В игра се появиха Уейн Рууни и Пол Скоулс, а напуснаха Карлос Тевес и Андерсон.

ГОЛ ЗА МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - 2:0! Резервата Уейн Рууни удвои аванса на домакините. За попадението му асистира Кристиано Роналдо.

До края на срещата не се стигна до нов гол и Манчестър Юнайтед грабна трите точки.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - БОЛТЪН 2:0
1:0 Кристиано Роналдо (60-дузпа)
2:0 Уейн Рууни (77)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Кр. Роналдо (80 - Нани), Флетчър, Андерсон (71 - Скоулс), Парк, Тевес (71 - Рууни), Бербатов

БОЛТЪН: Яскелайнен, Стейнсон, Кейхил, О*Брайън, Самюел, Дейвис, Нолан, Маккан, Муамба, Гарднър (73 - Смоларек), Елмандер (66 - Ваш Те)