Бразилия започна ударно участието си на Копа Америка, след като в мач от Група „В“ се наложи с 3:0 над Венецуела. Неймар се отличи с гол и асистенция срещу съперник, който беше сериозно ударен от COVID-19.

В дните преди мача в състава на Венецуела бяха открити осем положителни проби за коронавирус сред играчите на Жозе Песейро. В резултат на това португалският специалист имаше на разположение едва 15 играчи за мача срещу „селесао“.

1000 лв. Нов начален Онлайн Казино Бонус от efbet

Бразилия имаше пълна доминация на терена и Маркиньос откри резултата в 23-ата минута. Той се разписа при разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер.

Неймар удвои в 64-ата минута. Най-скъпият футболист в света беше точен от дузпа, която сам си спечели. В 89-ата минута нападателят на ПСЖ подаде към намиращия се на празна врата Габриел Барбоса, който с гърди оформи крайния резултат.

Бразилия – Венецуела 3:0
1:0 Маркиньос (23), 2:0 Неймар (64-дузпа), 3:0 Габриел Барбоса (89)

Бразилия: Алисон, Данило, Маркиньос, Едер Милитао, Ренан Лоди (46-Алекс Сандро), Каземиро, Фред (85-Фабиньо), Лукас Пакета (46-Евертон Рибейро), Неймар, Габриел Жезус (85-Винисуис Жуниор), Ричарлисон (65-Габриел Барбоса)

Венецуела: Гратерол, А. Гонсалес (90+2-Р. Ернандес), Л. Мартинес, Кумана, Дел Пино, Морено, Ла Мантиа, Мансано (77-Селис), Х. Мартинес, Касерес (84-Кастийо), Аристегиета (77-Кордова)