Легендата на Евертън Дънкан Фъргюсън направи успешен дебют начело на тима - победа с 3:1 над Челси у дома в първи мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

"Карамелите" се намираха в лоша серия от три поредни загуби, което взе главата на мениджъра Марко Силва. Промяната се оказа с положителен ефект и днес Евертън успя да спечели ценни три точки, препъвайки Челси.

Домакините поведоха още в петата минута чрез Ричарлисон, който отбеляза след центриране на Джибрил Сидибе.

"Карамелите" се защитаваха умело и бяха опасни на контраатака, като пропуснаха няколко възможности да вкарат втори гол през първото полувреме. В 49-ата все пак успяха да удвоят преднината си чрез Доминик Калвърт-Люин.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

"Сините" не се предадоха и бързо върнаха един гол след точен изстрел от далечно разстояние на Матео Ковачич. Избраниците на Франк Лампард започнаха да атакуват по-настървено, преследвайки обрата.

"Карамелите" обаче издържаха и си подпечатаха трите точки в 84-ата минута, когато отново Калвърт-Люин бе най-съобразителен в наказателното поле и промуши топката между краката на Кепа за крайното 3:1.

След ценната победа Евертън събра 17 точки и се изкачи на 14-ото място. Челси остава на четвъртата позиция с 29.

ЕВЕРТЪН - ЧЕЛСИ 3:1
1:0 Ричарлисон (5), 2:0 Доминик Калвърт-Люин (49), 2:1 Матео Ковачич (52), 3:1 Доминик Калвърт-Люин (84)