ГРУПА „В“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Дания разби Русия с 4:1 на стадион "Паркен" в Копехаген и завърши на втора позиция в група "B", класирайки се на 1/8-финалите на Евро 2020, където ще срещне Уелс в Амстердам на 26 юни. "Червеният динамит" нямаш спечелена точка преди тази среща, но след убедителния успех и загубата на Финландия от Белгия с 0:2 в другия мач в Санкт Петербург и финишира на второто място, което му гарантира участие във фазата на елиминациите.

Момчетата на Каспер Хюлманд поведоха с гол на Микел Дамсгаард (38), а след почивката реализира още три попадения чрез Юсуф Поулсен (59), Андреас Кристенсен (80) и Йоаким Мееле (82). За Русия точен бе Артьом Дзюба (70-дузпа).

Симон Кяер записа 110-и мач с националната фланелка и излезе на четвърто място във вечната ранглиста на Дания след легендарния вратар Петер Шмайхел (129), Денис Ромедал (126) и Йон Дал Томасон (112).

Датчаните започнаха по-активно и се настаниха в противниковата половина, но руските защитници изчистиха няколко високи центрирания. В 18-ата минута руснаците организираха опасна контраатака и Александър Головин нахлу в наказателното поле след няколко финта, но ударът му бе отразен от Каспер Шмайхел. Три минути по-късно Кристенсен изчисти топката в корнер при нова опасна атака на Русия.

В 29-ата минута силният удар на Пиер-Емил Хьоберг от далечна дистанция премина на сантиметри покрай руската врата. Датчаните продължиха да са по-настойчиви и в 38-ата минута "червеният динамит" най-накрая избухна с изстрел на Микел Дамсгаард от дъгата пред наказателното поле за 0:1, а вратарят Сафонов само изгледа как топката влиза в мрежата. Три минути след това при центриране от корнер Томас Дилейни засече топката с глава и тя премина близо до вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката датчаните заиграха по-предпазливо в очакване на грешка на съперника, който им направи страхотен подарък. В 59-ата минута Роман Зобнин върна нескопосано назад към вратаря Сафонов и Юсуф Поулсен се възползва от подаръка, реализирайки за 0:2. Четири минути след това влезлият като резерва Каспер Долберг получи топката на изгодна позиция в наказателното поле, но не успя да я овладее и защитниците предотвратиха опасността.

Русия върна едно попадение в 70-ата минута чрез Артьом Дзюба, който бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Вестергоор срещу Соболев. Пет минути по-късно след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Русия, но нито един футболист на скандинавците не успя да се възползва и топката бе изчистена от отбраната.

"Червеният динамит" реши всичко в срещата в 80-ата минута, когато след центриране в наказателното поле футболист на Дания стреля с глава, но ударът му бе отбит от Сафонов, който изби още един шут. Топката попадна в Андреас Кристенсен, който с мощен удар се разписа за 1:3. Две минути по-късно Йоаким Мееле направи резултата 1:4 с удар от границата на наказателното поле и реши всичко в полза на датчаните. До края на мача нямаше повече попадения и играчите на Каспер Хюлманд ликуваха.

РУСИЯ - ДАНИЯ 1:4
0:1 Микел Дамсгаард (38), 0:2 Юсуф Поулсен (59), 1:2 Артьом Дзюба (70-дузпа), 1:3 Андреас Кристенсен (80), 1:4 Йоаким Мееле (82)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
5 - Внимателни действия и на двата тима
10 - Датчаните на няколко пъти центрираха в наказателното поле без успех
18 - Русия организира контраатака и Александър Головин нахлу в наказателното поле, след което отправи удар и Каспер Шмайхел спаси
21 - Кристенсен се наложи да изчиства топката в корнер след нова опасна атака на Сборная
26 - Миранчук центрира в наказателното поле и датските бранители изчистиха топката
29 - Пиер-Емил Хьойберг отправи силен удар от далечна дистанция и топката премина на сантиметри покрай вратата
33 - Неточен удар на Александър Головин над вратата
37 - Йоаким Мееле центрира опасно в наказателното поле, но бранителите се справиха със ситуацията
38 - ГОООЛ за Дания! Микел Дамсгаард шутира директно от дъгата пред наказателното поле и реализира за 0:1
41 - След центриране от корнер Томас Дилейни игра с глава и прати топката на сантиметри покрай вратата
45+1 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
50 - Хьойберг и Кудряшов с сблъскаха жестоко в борба за висока топка, но стиснаха зъби и продължиха важната среща
58 - Джикия центрира в наказателното поле на датчаните, но топката не бе отиграна от никой и излезе в аут
59 - ГОООЛ за Дания! Роман Зобнин върна нескопосано назад към вратаря Сафонов и Юсуф Поулсен се възползва от подаръка, реализирайки за 0:2
63 - Влезлият като резерва Каспер Долберг получи топката в наказателното поле, но не успя да овладее и защитниците я избиха
69 - ДУЗПА за Русия! Яник Вестергоор фаулира Соболев в наказателното поле и последва дузпа
70 - ГОООЛ за Русия! Артьом Дзюба реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:2
75 - След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на Русия, но нито един футболист на скандинавците не успя да се възползва и топката бе изчистена от отбраната
80 - ГОООЛ за Дания! След центриране в наказателното поле футболист на Дания стреля с глава, но ударът му бе отбит от Сафонов, който изби още един шут. Топката попадна в Андреас Кристенсен, който с мощен удар се разписа за 1:3
82 - ГОООЛ за Дания! Йоаким Мееле шутира от границата на наказателното поле и се разписа за 1:4
90+3 - Край на мача! Дания победи Русия с 4:1 и зае второто място в крайното класиране на група "B"

Русия: 16. Матвей Сафонов, 2. Марио Фернандеш, 3. Игор Дивеев , 7. Магомед Оздоев (61 19. Рифан Жемалетдинов), 11. Роман Зобнин, 13. Фьодор Кудряшов (67 4. Вячеслав Караваев), 14. Георгий Джикия, 15. Алексай Миранчук (61 9. Александър Соболев), 17. Александър Головин, 22. Артьом Дзюба - к , 23. Далер Кузяев (67 26. Максим Мухин)
Резерви: 1. Антон Шунин, 12. Юри Дюпин, 4. Вячеслав Караваев, 5. Андрей Семенов, 6. Днис Черишев, 8. Дмитри Баринов, 9. Александър Соболев, 10. Антон Заболотни, 19. Рифат Жемалетдинов, 20. Алексей Йонов, 24. Роман Евгенийев, 26. Максим Мухин
Селекционер: Станислав Черчесов

Дания: 1. Каспер Шмайхел, 3. Яник Вестергоор, 4. Симон Кяер - к, 5. Йоаким Мееле , 6. Андреас Кристенсен , 8. Томас Дилейни (86 24. Матиас Йенсен), 23. Пиер-Емил Хойберг, 18. Даниел Вас (60 17. Йенс Стригер), 14. Микел Дамсгаард (72 15. Кристиан Ньоргаард), 20. Юсуф Поулсен (60 12. Каспер Долберг), 9. Мартин Брайтуайт (85 21. Андреас Корнелиус)
Резерви: 16. Йонас Льосл, 22. Федерик Рьоннов, 2. Йоаким Андресен. 7. Роберт Сков, 11. Андреас Сков Олсен, 12. Каспер Долберг, 13. Матиас Йоргенсен, 15. Кристиан Ньоргаард, 17. Йенс Стригер, 19. Йонас Винд, 21. Андреас Корнелиус, 24. Матиас Йенсен
Селекционер: Каспер Хюлманд

Стадион: "Паркен", Копенхаген (Дания)
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ