ГРУПА „С“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Нидерландия надви Украйна с 3:2 в страхотно зрелище на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам и започна с победа в група "С" на Евро 2020. Всички пет гола паднаха през втората част, като първо "лалетата" взеха сериозен аванс с попадения на Джорджиньо Вайналдум (52) и Воут Вегхорст (59), но Андрий Ярмоленко (75) и Роман Яремчук (79) изравниха. Дензъл Дъмфрис (85) пък донесе успеха на "оранжевите". По-рано през деня Австрия срази Северна Македония с 3:1 в другата среща от тази група.

Мачът започна с високо темпо и още във 2-ата минута "лалетата" имаха шанс да поведат след страхотна контраатака и завършващ удар на Мемфис Депай, но вратарят Бушчан спаси. Украинският страж се намеси решително и три минути след това, когато Вайналдум намери непокрития Дъмфрис, който не успя да преодолее вратаря. В 13-ата минута Шевченко трябваше да прави принудителна смяна, след като Зубков се контузи и бе заменен от Марлош. Три минути по-късно Яремчук си освободи пространство в наказателното поле и отправи добър удар към средата на вратата, но Мартен Стекеленбург спаси без много усилия.

След половин час игра Ярмоленко финтира бранител на границата на наказателното поле и шутира, но право в ръцете на Стекеленбург, който хвана топката. В 38-ата минута Вайналдум отправи силен удар в опит да изненада Бушчан от границата на наказателното поле, но вратарят спаси с една ръка. Секунди по-късно Дъмфрис се озова на добра позиция, но отправи неточен удар с глава.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Седем минути след почивката Миколенко сгреши в защита и топката бе центрирана в наказателното поле на украинците. Вратарят Бушчан се хвърли с плонж да избие топката с една ръка, но я прати право в краката на Джорджиньо Вайналдум, който със силен удар опъна мрежата за 1:0. Три минути след това Вегхорст отправи удар и този път Бушчан спаси. В 58-ата минута Дензъл Дъмфрис нахлу в наказателното поле на Украйна и топката достигна до Воут Вегхорст, който с топовен изстрел се разписа за 2:0. Голът бе потвърден след преразглеждане с ВАР заради съмнение за засада на Дъмфрис при удара на Вегхорст.

Стекеленбург отрази шут на Яремчук в 72-ата минута, но нямаше какво да направи три минути след това след далечен прехвърлящ удар на Андрий Ярмоленко, който намали изоставането на украинците. Те се хвърлиха в атака да изравняват и успяха да го направят в 79-ата минута, когато Роман Яремчук засече с глава центриране в наказателното поле на "лалетата" и прати топката във вратата за 2:2.

Радостта на украинците бе кратка, тъй като в 85-ата минута Нейтън Аке центрира отляво и Дензъл Дъмфрис с глава вкара за 3:2, реванширайки се за два пропуска по-рано в мача и носейки трите точки за "лалетата".

НИДЕРЛАНДИЯ - УКРАЙНА 3:2
1:0 Джорджиньо Вайналдум (52), 2:0 Воут Вегхорс (58), 2:1 Андрий Ярмоленко (75), 2:2 Роман Яремчук (79), 3:2 Дензъл Дъмфрис (85)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - "Лалетата" се справиха с разбъркване пред тяхното наказателно поле и направиха бърза контраатака, завършила с удар на Мемфис Депай и спасяване на Бушчан
4 - Ярмоленко навлезе опасно в наказателното поле на "оранжевите", но защитник изби топката в корнер
5 - Нова опасна атака на Ниделандия, Вайналдум подаде към непокрития в наказателното поле Дъмфрис, чийто удар бе отразен от Бушчан.
7 -  Неточен удар на Вайналдум от изгодна позиция
16 - Яремчук си освободи пространство в наказателното поле и отправи добър удар към средата на вратата, но Мартен Стекеленбург спаси без много усилия
27 - Ярмоленко се свлече в наказателното поле след съприкосновение с Тимбер. Съдията Брих бе категоричен - дузпа няма!
30 - Ярмоленко финтира защитник и шутира от средна дистанция, но право в ръцете на Стекеленбург
38 - Вайналдум отправи силен удар от средна дистанция и Бушчан спаси с една ръка
39 - Дъмфрис бе намерен на изгодна позиция и отправи неточен удар с глава
45+1 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - ГОООЛ за Нидерландия! Миколенко сгреши в защита и се стигна до прострелно подаване в наказателното поле на украинците, а вратарят Бушчан плонжира да избие топката, но право в краката на Джорджиньо Вайналдум, който се разписа за 1:0
55 - Воут Вегхорст отправи силен удар, но този път Бушчан спаси
58 - ГОООЛ за Нидерландия! Дензъл Дъмфрис нахлу в наказателното поле на Украйна и топката достигна до Воут Вегхорст, който с топовен изстрел се разписа за 2:0
72 - Стекеленбург лесно се справи с удар на Яремчук
75 - ГОООЛ за Украйна! Андрий Ярмоленко реализира изключително красив гол от далечна дистанция, прехвърляйки Стекеленбург за 2:1
79 - ГОООЛ за Украйна! Роман Яремчук засече с глава центриране от фаул в наказателното поле на "лалетата" и прати топката във вратата за 2:2
85 - ГОООЛ за Нидерландия! Влезлият в игра като резерва Нейтън Аке центрира отляво и Дензъл Дъмфрис с глава вкара за 3:2, реванширайки се за два пропуска по-рано в мача
90+5 - Край на мача! Нидерландия спечели с 3:2 и започна Евро 2020 с победа

Нидерландия: 1. Маартен Стекеленбург, 17. Дейли Блинд (63 4. Нейтън Аке), 12. Патрик ван Аанхолт (63 5. Оуен Вейндал), 6. Стефан де Врай, 22. Дензел Дъмфрис , 25. Юриен Тимбер (87 2. Жоел Велтман), Джорджиньо Вайналдум , 15. Мартен де Роон, 21. Френки де Йонг, 10. Мемфис Депай (90+1 18. Даниел Мален), 19. Воут Вегхорст (88 9. Люк де Йонг)
Резерви: 23. Марко Бизот, 7. Стивън Бергхуйс, 9. Люк де Йонг, 13. Тим Крул, 5. Оуен Вейндал, 4. Нейтън Аке, 18. Дониел Мален, 26. Коди Гакпо, 2. Жоел Велтман, 16. Риан Гравенберг, 14. Дейви Клаасен, 24. Теун Коопмайнерс
Селекционер: Франк де Бур

Украйна: 1. Георгий Бушчан, 21. Олександър Караваев, 22. Микола Матвиенко, 16. Витали Миколенко, 13. Илиа Забарни, 5. Серхий Сидорчук , 8. Руслан Малиновски, 17. Олександър Зинченко, 20. Олександър Зубков (13 11. Марлос (63 10. Микола Шапаренко), 7. Андрий Ярмоленко , 9. Роман Яремчук
Резерви: 24. Олександър Тимчук, 2. Едуард Собол, 10. Микола Шапаренко, 26. Артьом Довбик, 6. Тарас Степаненко, 25. Денис Попов, 4. Серхий Кривцов, 12. Андрий Пятов, 11. Марлос, 23. Анатолий Трубин, 14. Йевхен Макаренко, 19. Артьо Беседин
Селекционер: Андрий Аршавин

Амстердам, стадион "Йохан Кройф Арена"
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ