ГРУПА „С“ - ТУК  ТВ ПРОГРАМА – ТУК!

Нидерландия победи с 2:0 Австрия в двубой от Група "С" на Евро 2020 и се класира за осминафиналите на континенталната надпревара. Попаденията за успеха бяха дело на Мемфис Депай и Дензъл Дъмфрис, а с трите точки "лалетата" си осигуриха първото място в групата и продължаване напред. Австрия и Украйна в последния двубой ще решат кой ще заеме второто място и кой ще опита класиране към елиминациите сред най-добрите трети отбори.

Нидерландия започна с атаки срещата и логично бързо стигна до гол. В 9-ата минута Дензъл Дъмфрис бе фаулиран в наказателното поле и след консултация с ВАР  съдията посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Депай и реализира с много точно изпълнение.

В средата на полувремето Депай бе намерен на отлична позиция от Дъмфрис, но прати топката от външната страна на вратата. Същото се случи и в 38-ата минута, когато Вут Вергхорст подаде към Депай, който някак успя да прати топката извън очертанията на вратата.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

След подновяване на играта "лалетата" продължиха да бъдат по-активни и след два пропуска стигнаха до второ попадение. Влезлият като резерва Дониал Мален бе изведен отлично още от централната линия, напредна и пусна на връхлитащия Дъмфрис, който на празна врата от няколко метра не сгреши - 2:0.

След второто попадение ситуацията на терена се успокои. Играчите на Франк де Бур спокойно чакаха да свърши мача, докато Австрия опита някакъв натиск, но първия точен удар към вратата на домакините дойде едва в 84-ата минута.

В крайна сметка до края не паднаха повече попадения и Нидерландия надделя с 2:0, с което спечели и първото място в крайното крайното класиране на група "С".

Нидерландия - Австрия 2:0
1:0 Мемфис Депай (11-дузпа), 2:0 Дензъл Дъмфрис (67)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
9- Дузпа за Нидерландия! Дензъл Дъмфрис бе фаулиран в наказателното поле и след консултация с ВАР  съдията посочи бялата точка
11- ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Мемфис Депай се нагърби с изпълнението и прати топката точно до гредата - 1:0!
27- Дъмфрис намери Депай, който стреля, но топката се удари във външната страна на мрежата
38- Вут Вегхорст овладя на добра позиция в наказателното поле и реши да подаде към Депай, който от отлична позиция стреля неточно
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
61- Де Фрай стреля с глава, вратарят изби, топката попадна в Де Лихт, но защитник изчисти миг преди да стреля
67- ГОЛ ЗА НИДЕРЛАНДИЯ! Мален бе изведен в дълбочина сам срещу вратаря, подаде към Дъмфрис, който на празна врата отбеляза - 2:0!
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

Нидерландия: 1. Мартен Стекеленбург, 6. Стефан де Врай, 3. Матайс де Лихт, 17. Дейли Блинд (62-4. Нейтън Аке), 22. Дензъл Дъмфрис, 12. Патрик ван Анхолт (62-5. Оуен Вайнал), 15. Мартен де Роон(78-16. Раян Гравенберх), 8. Жоржиньо Вайналдум, 21. Френки де Йонг, 19. Вут Вегхорст (62-18. Дониел Мален), 10. Мемфис Депай (81-9. Люк де Йонг)
Резерви: 13. Тим Крул, 23. Марко Бизот, 2. Жоел Велтман, 4. Нейтън Аке, 5. Оуен Вайнал, 7. Стивън Бергвайн, 9. Люк де Йонг, 11. Куинси Промес, 14. Дейви Клаасен,, 16. Раян Гравенберх, 18. Дониел Мален, 20. Дони ван де Беек 24. Теун Купмайнерс, 25. Юрлеен Тимбер, 26. Коуди Гакпо
Селекционер: Франк Де Бур

Австрия: 13. Даниел Бахман, 21. Щефан Лайнер, 3. Александър Драгович (84-15. Филип Лайнхарт), 4. Мартин Хинтерегер, 2. Андреас Улмер, 19. Кристоф Баумгартнер (70-22. Валентино Лазаро), 23. Хавер Шлагер (84-20. Карим Онисиво), 24. Конрад Лаймер (61-10. Флориан Грилиш), 8. Дейвид Алаба, 9. Марсел Забицер, 11. Михаел Грегорич (61-25. Саша Калайджич)
Резерви: 1. Александър Шлагер, 12. Павао Первен, 5. Стефан Пош, 6. Стефан Илсанкер, 10. Флориан Грилиш, 15. Филип Лайнхарт, 16. Кристофър Тримел, 17. Луис Шауб,  18. Алесандро Шопф, 20. Карим Онисиво, 22. Валентино Лазаро, 25. Саша Калайджич, Марко Фридъл
Селекционер: Франко Фода

Съдия: Орел Гринфейлд (Израел)
Стадион: "Йохан Кройф Арена", Амстердам
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - оказване на лекарска помощ